Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 61+ )
Otras preguntas
i need help with this I dont know the answer
properties of quadilateral
The formula for the volume of a sphere is V=4/3πr³, where V is the volume and r is the radius. Solve the formula for r, and then use it to answer the question.
1.Suppose f(x)=6x^2+2x-7 and g(x)=4x-3.Find the value of f(5)/g(-3)
PLEASE HELP 11:59 PMDavid and Dora are close friends studying in the same school. David's home is 6.87 miles away from school. Dora's home is 7 times as far as
any two social norms
Write an absolute value equation that has the solution x= -6 and x=10.
How many pictures can you save at one time to the photo stream on your cell phone? Solve the equation you wrote in part a to find the unknown variable.
A ball initially rolling at 10 m/s comes to a stop in 25 seconds. Assuming the ball hass uniform deceleration, how far does it travel during this time interval
Lauren was investigating how fast it took Robert to react to different sounds. What would be the dependent variable in this experiment?