Seudónimo
Seudónimo
04-04-2017
Mathematics
contestada
can anybody help me with unit rate
Respuesta :
irspow
irspow
04-04-2017
rate=total cost / time
r=477/3=$159 per day
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 74+ )
Otras preguntas
If someones weekly salary is $325 a 6.5% commission on sales in a shop How much would that person make if in a work/school week if they sold $4,800 worth of mer
The Panama Canal cuts through
A sample of an element is malleable and can conduct electricity. This element could be (1) H (3) S (2) He (4) Sn
what is the definition of parasite?
cone has a radius of 8 inches and a height of 12 inches. What is the exact volume of the cone? A. 32π in3 B. 96π in3 C. 256π in3 D. 768π in3
Which is a property of most nonmetallic solids? (1) high thermal conductivity(2) high electrical conductivity(3) brittleness(4) malleability
Why do apples dipped in bleach not turn brown?
frogs reproduce sexually.why do frogs require water to reproduce?
An iron bar at 325 K is placed in a sample of water. The iron bar gains energy from the water if the temperature of the water is (1) 65 K (3) 65°C (2) 45 K (4)
The compounds 2-butanol and 2-butene both contain (1) double bonds, only (3) carbon atoms (2) single bonds, only (4) oxygen atoms