cupcakegirl12345
cupcakegirl12345
04-03-2017
Mathematics
contestada
Unit cost $6 for 10 pens
Respuesta :
KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog
04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним
Аноним
04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.
$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 47+ )
Otras preguntas
Can someone see if these are right?
Most substances _______ in temperature and _______ when heat is added to them. A. increase; contract B. increase; expand C. decrease; contract D. de
In deciding whether a good is a public good, one must determine the incomes of those who benefit from the good. value of the external benefits that accrue to re
The primary goal of the financial manager of a profit-seeking organization is to
A. kaylee has a phobia. she is so afraid of spiders and insects that she avoids most outdoor activities and even refuses to go in the basement of her own house
5 1⁄2 × 3 3⁄5 × 1 1⁄3
True or false? the growth of villages into cities generally resulted in a reduced rates of infectious disease. a. True b. False
A heating element being placed in one end of an aquarium can heat the whole aquarium because of heat transfer by Select one: a. convection b. conduction c. rad
Which rhetorical device does president Lincoln employ in these two lines?
Mai tells Jaz his theory about what sea turtles nest on the beach instead of in the ocean. She says, "The turtle eggs would sink to the bottom of the ocean, and