marsliu27
marsliu27
03-11-2021
Mathematics
contestada
a 1 pound package of cheese for $7.49
Respuesta :
420aidennelson2005
420aidennelson2005
03-11-2021
Answer:
That's about 47 cents per ounce of cheese
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 93+ )
Otras preguntas
Given: m arc KP=2m arc IP , m arc IVK=120° Find: m∠KJL.
Hhelllp meee Read the following excerpt from an argumentative essay. Answer the question that follows. Critics might say that smart phones in the classroom cau
What is the slope of the line determined by the points (5,-3) and (-9,-6)
(a) During the Middle Ages, the Church was the supreme power in Europe. But by 1500, some people challenged that authority with widespread consequences. Discuss
What is the segment of AE?
Which statement does Texas’s age distribution suggest about the state’s population 1) Texas has a high birth rate 2)Texas has a high death rate 3)the populatio
The sum of two numbers is 36 . The smaller number is 6 less than the larger number. What are the numbers?
Which part of this exerpt from President Barack Obama's remarkes on the Buffet rule uses the logical fallacy of false dilemma?
Which expression is equivalent to this one? 1/6(x - 18) A)1/6x - 18 B)1/6x • (-18) C)1/6x - 3 D)1/6 + x - 18
theodore dreiser was a fine writer of the _______. A. romantic school B. naturalist school C. Gothic school