nnemiah192
nnemiah192
01-04-2021
Mathematics
contestada
THIS IS DUE RN PLEASE HELP!!!
Respuesta :
23ricorvan
23ricorvan
01-04-2021
Answer:
c = 6d
Step-by-step explanation:
the cost is equal to $6/day
Answer Link
martin819
martin819
01-04-2021
This answer ^ is correct
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 94+ )
Otras preguntas
14. Let R^2 have inner product defined by ((x1,x2), (y,, y2)) 4x1y1 +9x2y2 A. Determine the norm of (-1,2) in this space B. Determine the norm of (3,2) in this
In the 1800s and 1900s, small Mediterranean kingdoms and principalities became united under a concept called the Renaissance. nationalism. complementarily. city
Consider the function V=g(x), where g(x) =x(6-2x)(8-2x), with x being the length of a cutout in cm and V being the volume of an open box in cm³, where x must be
Which values of a and b make the following equation true? (5x7y2)(-4x4y5)=-20xayb
FILL IN THE BLANK Rachel works in a bank. She wants to present the idea of implementing an IS to the management. How should Rachel describe the IS to convince
Choose the correct answer: The largest amount of tropical rainforest is on the continent of _____ A. Asutralia B. South America C. Asia D. North Ameria E. Afric
A spring-loaded toy gun is used to shoot a ball of mass 1.5 kg straight up in the air, as shown. The spring has spring constant 777 N/m. If the spring is compre
A 14-ounce can of tomato sauce costs $2.66. What is the unit rate per ounce? A. $0.16. B. $0.17. C. $0.18. D. $0.19.
How old are Elliptical Galaxies??? PLEASE I WILL MAKE YOU BRAINLIEST! PLEASE ANSWER THIS FAST!
Denver gets an average of 57 inches of snow every year. Smoking cigarettes is a dirty and disgusting habit. Soccer is for real athletes, not clumsy hobbyists. A