quonbrown318
quonbrown318
03-02-2021
Mathematics
contestada
20 pounds of pet food for 14.99
Respuesta :
cat23k
cat23k
03-02-2021
Answer:
if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 82+ )
Otras preguntas
5a squared−2a+10a−3a squared?
NOTE: Angles not necessarily drawn to scale.
Answer ples I’d like it a lot
What do Tea Cake’s words reveal about his intentions? He plans to treat Mrs. Turner cruelly. He plans to avoid Mrs. Turner and her business. He plans to play a
Just want to confirm answer, please comment down right answer
The quality of sound that distinguishes one instrument or voice from another is:.
What year was the first nfl championship game held at wrigley field?.
PLS HELP ASAP THANKS ILL GIVE BRAINLKEST PLS THANKS PLS ASAP PLS PLS HELP
Question 2 of 10 Which event is caused by gravity? A. Water exits a leaf through transpiration. B. Water falls from clouds as precipitation C. Water changes fro
Solve 5x + 2y = 7 10x + 4y = 14 (1 point) A- (2, 3/2) B- Infinitely many solutions C- (1,1) D- No solution