ayannasmith12
ayannasmith12
04-04-2020
Mathematics
contestada
261 candy bars cost $87.
Respuesta :
eukalim
eukalim
04-04-2020
A candy bar costs 0.33 cents rounded off to 2 decimal places. 261 was put in front of 87 to trick you.
Answer Link
laney3439
laney3439
04-04-2020
each candy bar costs about $0.33 because you divide the amount paid for the candy bars by number of candy bars
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 61+ )
Otras preguntas
Coin and paper money is called: A. currency B. temporary money C. the dollar D. commodity money
simplify: 23b4 (-10b4)
Which recursive formula can be used to generate the sequence shown, where f(1) = 9.6 and n > 1? 9.6, 4.8, 2.4, 1.2, 0.6, ..
How does diction affect setting?
PLEASE HELP ME! Simplify. 13–2(1-15) divided by 4 A)-38.5 B)-26 C)7.25 D)20
explain this thanksss
Identify the relative pronoun l: shorty delivered the pizza, which was nice and hot
what is 5.721 rounded to 2 decimal places
What was the most distinguishing factor of the minoans
what did the signers of the mayflower compact agree to do?