spencebrod1
spencebrod1
05-04-2019
Mathematics
contestada
If 12 pens cost 3.48 how much do 20 cost
Respuesta :
kosala1478
kosala1478
25-07-2019
Step-by-step explanation:
12/3.48= cost of 1 book
cost of 20 books = 12/3.48×20 =68.95
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 91+ )
Otras preguntas
Subtracting with mixed numbers
Please help ASAP. Find the volume of the trapezoid as a simplified expression. If correct I will give brainliest.
Determine whether the pronouns used are subjective, objective, or possessive. Miguel runs there often Subjective Objective Possessive Their pace was brutal Who
Ultimately, why does Alexis make the decision to lick the talking toad? a She thinks the toad might taste good. b She has always wanted to taste a toad. c Th
Find the 8th term of the following recursive sequence. a subscript n equals a subscript n minus 1 end subscript plus a subscript n minus 2 end subscript; a sub
Identify the catalyst in this reaction, explain how you know it is the catalyst, and describe how it increases the rate of the reaction.
¿Cuál era la actividad primordial de lo Tainos?
What is a pizzly? What is another name for a pizzly?
"They began to move more like Grandpa's, like wind through the corn."What does like wind through the corn mean in this sentence?A. smooth and flowingB. silent a
What is the value of k in the equation 5k-2k=12